Asset 1-min (1)

متریال

شرکت فرازمهرایرسا تولید کننده انواع قطعات صنعتی هیدرولیک و پنوماتیک می باشد.

EPDM

EDPM - اتیلن پروپیلن دی ان EPDM نوعی لاستیک مصنوعی بر پایه اتیلن پروپیلن و یک مونومر سوم و همچنین پیوند دوگانه که باعث بسپارش گوگرد می شود می باشد. بخاطر ساختار شیمیایی این ماده مقاوم در برابر آب و بخار می باشد همچنین برایمحیطی با درصد اوزون بالا مناسب است. به دلایل گفته شده EPDM در شرایط زیر ایده آل است:

FKM

فلوئورو الاستومر معروف به Viton نوعی لاستیک مصنوعی می باشد که در برابر حرارت مقاوت بالایی دارد. وایتون با محیط های روغنی ، روغن هیدرولیک،هیدروکربن های آلیفاتیک و آروماتیک و همچنین محیط های اسیدی رقیق سازگار است. عملکرد وایتون در محیط های با دمای بالا، خورنده ، شیمیایی و محیط با درصد اکسیژن بالا مناسب است.

TPE

ترموپلاستیک الاستومر یک پلیمر رزین می باشد که در درجه سختی های متفاوتی موجود است . و برای کاربرد های هیدرولیک به عنوان بک آپ وگاید رینگ مناسب می باشد . این متریال قابلیت انعطاف پذیری و مکانیکی خوبی دارند . مقاوت بسیار عالی در مقابل سایش از خود نشان می دهند

HNBR

خواص HNBR در برابر سایش و دما نسبت به NBR بهبود یافته است. و مقاومت آن در برابر روغن و حلال ها نسبت به NBR بالاتر است. مقاومت خوبی در برابر حرارت و اوزون دارد.

NBR

لاستیک نیتریل یک الاستومر کوپلیمری سنتزی است که از طریق کوپلیمریزاسیون امولسیونی مونومر آکریلونیتریل و بوتادی‌ان در حضور رادیکال‌های آزاد تولید می‌شود. لاستیک نیتریل عموماً در محدوده‌ی دمایی – 40 تا 110 درجه سانتیگراد کاربرد دارد. برای تولید اورینگ و لوازم آب بند بسیار پر مصرف است

TPU

Tpu مخفف کلمه‌ی Thermoplastic Polyurethane است. در زبان فارسی به آن پلاستیک پلی یورتان می‌گویندرنگ اصلی این ماده مشکی است. این ماده به دلیل ویژگی‌هایش استفاده‌های متنوعی در صنعت دارد. از مزایای آنها خاصیت ضد سایش خوب ، مقاومت در برابر خوردگی و پاره شدن و سازگار با روغن هیدرولیک معدنی و پترولیوم بیس و معایب آن عدم سازگاری با موارد اسیدی ، آب داغ ، آلکالین می توان نام برد

VMQ

لاستیک MVQ که نام شیمیایی آن پلی (متیل-وینیل سیلیکون رابر) است تحت عناوین رابر VMGI و VMQ نیز شناخته می‌شوند که از لحاظ شیمیایی پلی (متیل سیلوکسان) با گروه‌های وینیل (وینیل-متیل-سیلیکون) می‌باشند. انعطاف‌پذیری و قابلیت فشردگی بالایی دارند که حتی در دماهای بالا نیز این خواص را حفظ می‌کنند. بیشترین کاربرد آن در صنعت غذا ، دارو می باشد .

PF

زین‌های فنولیک از واکنش تراکمی فنلها و فرم آلدهید تهیه می‌شوند. مکانیزم واکنش بین فنل و فرم آلدهید هنوز بطور کامل شناخته شده نیست. با این وجود این مشخص است که واکنش شروع توسط فعال شدن حلقه بنزنی با گروههای هیدروکسیل مانند متیلول صورت می‌گیرد. گروههای هیدروکسیل متیل قادرند تا با جایگاههای ۲۴ یا ۶ واکنش دهند و یا این واکنش ممکن است با سایر گروههای هیدروکسی متیل انجام گیرد. در واکنش اولیه یک پل متیلنی و در واکنش دوم یک پل اتری شکل می گیرد.

POM

POM یا پلی استال، سوپر پلاستیک مهندسی با ضریب اصطکاک پایین و مقاوت بالا در برابر سایش است. در واقع POM به منظور پر کردن فاصله میان پلیمرهای مهندسی و فلزات توسعه داده شده است .دارای مقاومت سایش بسیار زیادی است و از استحکام خوبی هم برخوردار است (به همین دلیل به فلزات شباهت دارد)، تحمل حرارتی بالا (در 80 درجه سلسیوس مدت طولانی و در 120 درجه سلسیوس مدت کوتاهی بدون آسیب می مانند)، ضریب اصطکاک پائین، خواص الکتریکی خوب، جذب آب کم، دارای خاصیت الاستیسیته است.

PA

پلی آمید که معمولاً به عنوان نایلون شناخته می شود، یک پلیمر فناوری است. دارای وزن مخصوص نسبتا کم، مقاومت در برابر ضربه و سایش، عایق الکتریکی نسبتاً خوب و مقاومت در برابر حلال ها، روغن ها، گریس ها و سوخت های خود خاموش شونده است. برخلاف رزین استال، این ماده در دماهای تا 140 درجه سانتی گراد پایدارتر است. از آن برای حلقه های یاتاقان و بوشینگ ها استفاده می شود، جایی که دما دائماً بالا است. معمولاً با الیاف شیشه پر می شود، اما افزودنی های دیگری مانند کربن، PTFE، دی سولفید مولیبدن را می توان برای دستیابی به عملکرد فیزیکی و مکانیکی مطلوب استفاده کرد.

FVMQ

واکنش تراکمی متیل تری فلوئورو پروپیل سیلوکسان، یک پلی سیلوکسان با گروه جانبی فلوئووپروپیل متصل به زنجیره ی اصلی پلیمر که ساختار سیلیکون اکسیژن دارد به دست می دهد.این لاستیک ها به عنوان فلوروسیلیکون رابرها FVMQ شناخته شده اند فلوئورو سیلیکون ویژگی‌های مکانیکی مشابه فلوئورو-الاستومر دارد، اما مقدار فلوئور به طور قابل‌توجهی سازگاری با روغن‌های حیوانی را با وجود محدوده دمای عملیاتی، و همچنین با هیدروکربن‌ها و اسیدهای آلیفاتیک و آروماتیک افزایش می‌دهد.

PTFE

اکنش تراکمی متیل تری فلوئورو پروپیل سیلوکسان، یک پلی سیلوکسان با گروه جانبی فلوئووپروپیل متصل به زنجیره ی اصلی پلیمر که ساختار سیلیکون اکسیژن دارد به دست می دهد.این لاستیک ها به عنوان فلوروسیلیکون رابرها FVMQ شناخته شده اند فلوئورو سیلیکون ویژگی‌های مکانیکی مشابه فلوئورو-الاستومر دارد، اما مقدار فلوئور به طور قابل‌توجهی سازگاری با روغن‌های حیوانی را با وجود محدوده دمای عملیاتی، و همچنین با هیدروکربن‌ها و اسیدهای آلیفاتیک و آروماتیک افزایش می‌دهد.