Asset 1-min (1)

VMQ

لاستیک MVQ سیلیکون که نام شیمیایی آن پلی (متیل-وینیل سیلیکون رابر) است تحت عناوین رابر VMGI و VMQ نیز شناخته می‌شوند که از لحاظ شیمیایی پلی (متیل سیلوکسان) با گروه‌های وینیل شناخته می شوند

VMQ - لاستیک سیلیکون

لاستیک MVQ که نام شیمیایی آن پلی (متیل-وینیل سیلیکون رابر) است تحت عناوین رابر VMGI و VMQ نیز شناخته می‌شوند که از لحاظ شیمیایی پلی (متیل سیلوکسان) با گروه‌های وینیل (وینیل-متیل-سیلیکون) می‌باشند.

 انعطاف‌پذیری و قابلیت فشردگی بالایی دارند که حتی در دماهای بالا نیز این خواص را حفظ می‌کنند. بیشترین کاربرد آن در صنعت غذا ، دارو می باشد .

کد

سیلیکون

درجه سختی

5 ± 84

رنگ

سفید

محدوده دما

210+ تا 60-

کاربرد در صنعت

غذایی
پزشکی

دیتاشیت

این لاستیک‌ سیلیکونی مخلوط بسپارهای کانی – آلی هستند که از بسپارش انواع سیلانهاو سیلوکسانها به دست می‌آیند.  زنجیر این ترکیبات یک در میان از سیلسیم و اکسیژن درست شده و فاقد کربن است. ترکیبات سیلیکونها و مشتقات آنها از نظر تنوع خواص غیرر عادیشان شاخص‌اند، مثل حل پذیری در حلالهای آلی، حل ناپذیری در آبو الکلها، پایداری گرمایی، بی‌اثری شیمیایی، خواص بالای دی‌الکتریک، اشتعال پذیری نسبتاً پایین، گرانروی کم در درصد بالای رزین، تغییر اندک گرانروی با دما و عدم سمی بودن آن باعث شده در صنایع غذایی و پزشکی کاربرد داشته یاشد . 

از سیلیکون در مجاورت مواد معدنی مانند روغن های هیدرولیک پترولیوم بیس در دمای کمتر از 60 درجه مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در مجاورت اتیل گلیکول در محدوده دمایی 55- تا 180 درجه سانتیگراد  توصیه می شود . به هیچ عنوان نباید در تماس با بنزین قرار گیرد .