Asset 1-min (1)

PTFE

کاربرد وسیعی پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE)  در صنایع غذایی ، شیمیایی و عایق الکتریکی عالی

PTFE - پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE)

پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE) پلیمر با وزن مولکولی بالاتر از تترا فلوئورواتن است. این یک ماده ترموست بدون نقطه ذوب است که از طریق تف جوشی پردازش می شود. PTFE تعدادی ویژگی جالب ارائه می دهد، از جمله: اینرسی شیمیایی کل، که آن را تقریباً در برابر تمام مواد شیمیایی مقاوم می کند.ضریب اصطکاک بسیار کم – در حال حاضر کمترین ضریب اصطکاک در بین محصولات صنعتی.نامحلول بودن کامل در آب و هر حلال آلیخواص دی الکتریک عالی؛خواص برجسته مقاومت در برابر آتش، یعنی عدم انتشار شعله.این ویژگی ها تقریباً بدون تغییر در محدوده دمایی بین -80 درجه سانتیگراد تا 250 درجه سانتیگراد با پیک های حتی بالاتر حفظ می شوند. PTFE برای کاربردهای مختلف در زمینه های صنعتی، غذایی، الکتریکی و شیمیایی استفاده می شود. در بخش هیدرولیک – پنوماتیک برای تولید مهر و موم و نوارهای سایش استفاده می شود. به دلیل مدول دانسیته پایین آن، اغلب با قطعات الاستومری با حافظه بالا یا فنرهای فلزی ترکیب می‌شود تا خاصیت ارتجاعی انرژی‌بخشی به آن اضافه شود. PTFE به صورت بکر یا پر شده با مواد افزودنی مختلف در درصدهای مختلف موجود است. پرکننده های رایج عبارتند از دی سولفید مولیبدن، شیشه، کربن، گرافیت و برنز، یا ترکیبی از هر کدام.

 

 

PTFE مقاومت بسیار خوبی در برابر اکثر مواد شیمیایی و حلال ها دارد و می تواند در دماهای بالا و پایین – تا 260 درجه سانتیگراد – کار کند. میله های PTFE همچنین دارای ضریب اصطکاک بسیار پایینی هستند و معمولاً در کاربردهای تماس با مواد غذایی استفاده می شوند. میله های PTFE پایداری حرارتی خوبی دارند و خواص الکتریکی خوبی دارند، اما برای کاربرد سایش مناسب نیستند و به سختی به هم متصل می شوند.

مزایای 

مقاومت شیمیایی بسیار بالا
محدوده دمایی گسترده – حداکثر دمای سرویس 260 درجه سانتیگراد
اصطکاک کم و چسبندگی کم
مقاوم در برابر تشعشع
عملکرد دی الکتریک عالی

کاربردها

بلبرینگ، عایق و غلتک، واشر

لوله های PTFE

لوله ها و نوردهای PTFE – مناسب برای ساخت بوش ها، حلقه های کمپرسور و غیره ساخته شده از پلی تترا فلوراتیلن PTFE – مواد پایدار و مقاوم، از نظر شیمیایی بی اثر، غیر قابل اشتعال با استحکام دی الکتریک بالا.

محدوده دما: -200 درجه سانتیگراد / +260 درجه سانتیگراد
pH: 0 تا 14
هدایت حرارتی: 0,25-0,69 W/mK

برخی از ویژگی های برجسته 

مقاومت حرارتی بالا
مقاومت بالا در برابر عوامل شیمیایی و حلال ها
خاصیت ضد چسبندگی بالا
خواص دی الکتریک بالا
ضریب اصطکاک کم
غیر سمی بودن
مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

کاربردهای فراوان تفلون (PTFE)

PTFE (پلی تترا فلوئورواتیلن) چیزی بیش از یک پوشش نچسب روی ظروف است. این به یکی از اصلی ترین کاربردهای صنعتی در سراسر جهان تبدیل شده است. و دلیل خوبی دارد. محصولات PTFE با محدوده دمایی عالی، مقاومت شیمیایی و خوردگی، و خواص الکتریکی، نچسب و ضد میکروبی عالی، قابلیت تبدیل شدن به اجزای مختلف را دارند. هر جا که نیاز به قطعات متحرک، لرزان یا چرخان باشد، PTFE  با کاهش اصطکاک، سایش و مصرف انرژی در بسیاری از انواع ماشین‌آلات، فرآیند تولید شما را بهبود می‌بخشد.

کاربردهای صنعتی پی تی اف ای :

  • هوافضا
  • پردازش شیمیایی
  • ساخت و ساز
  • صنعتی
  • علوم زیستی
  • نفت و گاز
  • نیمه هادی
  • سیم کشی و عایق